Najbardziej aktualne informacje o nas znajdziesz na Facebooku

6 kwietnia 2014, godz. 18.30 - Koncert pasyjny


Serdecznie zapraszamy na koncert pasyjny do jednej z najstarszych parafii warszawskich o ponad 600-letniej tradycji. Po wieczornej mszy św. wystąpimy z repertuarem muzyki polskiej, tematycznie związanej z okresem Wielkiego Postu. W programie muzyka dawna: „Psalmy” Mikołaja Gomółki do tekstów biblijnych w tłumaczeniu Jana Kochanowskiego, „Stabat Mater” Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, a także kompozycje współczesne, m. in. Mariana Sawy, Mateusza Pospieszalskiego.
Wstęp wolny!

Zerzeń, kościół Wniebowzięcia NMP, ul. Trakt Lubelski 157

12 stycznia 2014, godz.12.00 - Koncert kolęd w Malborku


Zapraszamy na koncert, który odbędzie się w ramach XXIII festiwalu “Boże Narodzenie w Sztuce”. Zaśpiewamy w kościele Miłosierdzia Bożego w Malborku (ul. Broniewskiego 10, Malbork-Wielbark) podczas mszy św. o godz.12.00. Po zakończeniu mszy św. wykonamy koncert kolęd. Zapraszamy serdecznie!

29 listopada 2013 godz. 18.00 - Wieczór autorski


Zapraszamy do Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie (Rynek Starego Miasta 20) na unikalny, monograficzny koncert w ramach spotkania promocyjnego najnowszych publikacji Wydawnictwa „Iskry”: Mariusza Urbanka „Tuwim. Wylękniony bluźnierca” i Tadeusza Januszewskiego „Szopki 1922 – 1931 Pikadora i Cyrulika Warszawskiego”, z udziałem autorów publikacji. Wieczór autorski rozpocznie się o godz. 17.00, początek koncertu przewidziany jest około godz. 18.00.

Będzie można posłuchać muzyki wokalnej i chóralnej do tekstów Juliana Tuwima. Wykonamy kompozycje Lucjana Laprusa, Magdaleny Cynk, a także przedwojenne szlagiery Władysława Daniłowskiego („Dana”) – „Miłość ci wszystko wybaczy” i „Co nam zostało z tych lat” w aranżacji na chór. Będzie można też posłuchać pieśni Karola Szymanowskiego z cyklu „Słopiewnie” na sopran z towarzyszeniem fortepianu. Utwory będą uzupełnione recytacją fragmentów poezji Tuwima.
Wydarzenie współfinansuje m. st. Warszawa.
Wstęp wolny. Zapraszamy!

  • ...
  • ...
  • ...
  • ...
  • ...