Najbardziej aktualne informacje o nas znajdziesz na Facebooku

12, 19, 26 października 2014 - Koncerty w okolicach Warszawy


W 3 kolejne niedziele października szczególnie zapraszamy do posłuchania Ars Cantaty na żywo tych słuchaczy, którzy na nasze warszawskie koncerty mają nie po drodze. Wystąpimy z koncertem “1944. Chwała bohaterom” przygotowanym na 70. rocznicę Powstania Warszawskiego. W programie Msza Polska Jana Maklakiewicza do słów Marii Szpyrkówny oraz poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w interpretacji uznanych polskich kompozytorów muzyki chóralnej (m. in. Józef Świder, Jan Antoni Wichrowski). Partię solową w Mszy Polskiej wykona Anna Celmer-Falkiewicz (sopran), a na organach zagra Adam Hrynkiewicz.

  • 12.10.2014 r. godz. 12.00 – Skierniewice, Kościół Wniebowzięcia NMP, pl. Jana Pawła II 1
  • 19.10.2014 r. godz. 12.00 – Zegrze, Kościół św. Gabriela Archanioła, ul. płk. Drewnowskiego 1a


Wszystkie koncerty bezpośrednio po mszy.

Koncerty zorganizowano dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Obrony Narodowej.

Wstęp wolny.

12 października 2014 godz. 19.00 - Koncert "1944. Pamiętamy"


Zapraszamy do Katedry Polowej Wojska Polskiego (ul. Długa 13/15) na uroczysty koncert upamiętniający 70. rocznicę Powstania Warszawskiego. W programie znajdzie się Msza Polska na chór, sopran lub tenor i organy Jana Maklakiewicza do słów Marii Szpyrkówny, napisana w 1944 roku, tuż przed wybuchem Powstania. Szczególne miejsce w programie koncertu zajmie poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i jej interpretacja przez uznanych polskich kompozytorów muzyki chóralnej.

Usłyszymy m. in. kompozycje Józefa Świdra i Jana Antoniego Wichrowskiego. Partię solową w Mszy Polskiej wykona Anna Celmer-Falkiewicz (sopran), a na organach zagra Adam Hrynkiewicz.

Koncert współfinansuje m. st. Warszawa, Dzielnica Śródmieście.

Wstęp wolny.

30 sierpnia 2014 - Dni Śródmieścia w Parku im. Marszałka E. Rydza-Śmigłego


W ostatnią sierpniową sobotę wzięliśmy udział w Dniach Śródmieścia 2014. Naczelną ideą wydarzenia, organizowanego wspólnie przez Dzielnicę Śródmieście i Dom Kultury Śródmieście, jest prezentacja działających na terenie dzielnicy instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych, aktywnych szczególnie w dziedzinie kultury lub reprezentujących społeczności lokalne.

Wszystkim słuchaczom dziękujemy za przybycie!

  • ...
  • ...
  • ...
  • ...
  • ...