Najbardziej aktualne informacje o nas znajdziesz na Facebooku

26 października 2014 godz. 16.00 - Koncert w kościele św. Jakuba


W kościele przy Placu Narutowicza wystąpimy we wspólnym koncercie chóralnym „Cantemus!” Na program naszego recitalu złożą się głównie utwory polskich kompozytorów. Obok Ars Cantaty można będzie posłuchać zespołów działających na co dzień na Ochocie.

To wydarzenie współfinansuje m. st. Warszawa, Dzielnica Ochota.

Wstęp wolny.

12, 19, 26 października 2014 - Koncerty w okolicach Warszawy


W 3 kolejne niedziele października szczególnie zapraszamy do posłuchania Ars Cantaty na żywo tych słuchaczy, którzy na nasze warszawskie koncerty mają nie po drodze. Wystąpimy z koncertem “1944. Chwała bohaterom” przygotowanym na 70. rocznicę Powstania Warszawskiego. W programie Msza Polska Jana Maklakiewicza do słów Marii Szpyrkówny oraz poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w interpretacji uznanych polskich kompozytorów muzyki chóralnej (m. in. Józef Świder, Jan Antoni Wichrowski). Partię solową w Mszy Polskiej wykona Anna Celmer-Falkiewicz (sopran), a na organach zagra Adam Hrynkiewicz.

  • 12.10.2014 r. godz. 12.00 – Skierniewice, Kościół Wniebowzięcia NMP, pl. Jana Pawła II 1
  • 19.10.2014 r. godz. 12.00 – Zegrze, Kościół św. Gabriela Archanioła, ul. płk. Drewnowskiego 1a


Wszystkie koncerty bezpośrednio po mszy.

Koncerty zorganizowano dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Obrony Narodowej.

Wstęp wolny.

12 października 2014 godz. 19.00 - Koncert "1944. Pamiętamy"


Zapraszamy do Katedry Polowej Wojska Polskiego (ul. Długa 13/15) na uroczysty koncert upamiętniający 70. rocznicę Powstania Warszawskiego. W programie znajdzie się Msza Polska na chór, sopran lub tenor i organy Jana Maklakiewicza do słów Marii Szpyrkówny, napisana w 1944 roku, tuż przed wybuchem Powstania. Szczególne miejsce w programie koncertu zajmie poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i jej interpretacja przez uznanych polskich kompozytorów muzyki chóralnej.

Usłyszymy m. in. kompozycje Józefa Świdra i Jana Antoniego Wichrowskiego. Partię solową w Mszy Polskiej wykona Anna Celmer-Falkiewicz (sopran), a na organach zagra Adam Hrynkiewicz.

Koncert współfinansuje m. st. Warszawa, Dzielnica Śródmieście.

Wstęp wolny.

  • ...
  • ...
  • ...
  • ...
  • ...