Najbardziej aktualne informacje o nas znajdziesz na Facebooku

12 października 2014 godz. 19.00 - Koncert "1944. Pamiętamy"


Zapraszamy do Katedry Polowej Wojska Polskiego (ul. Długa 13/15) na uroczysty koncert upamiętniający 70. rocznicę Powstania Warszawskiego. W programie znajdzie się Msza Polska na chór, sopran lub tenor i organy Jana Maklakiewicza do słów Marii Szpyrkówny, napisana w 1944 roku, tuż przed wybuchem Powstania. Szczególne miejsce w programie koncertu zajmie poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i jej interpretacja przez uznanych polskich kompozytorów muzyki chóralnej.

Usłyszymy m. in. kompozycje Józefa Świdra i Jana Antoniego Wichrowskiego. Partię solową w Mszy Polskiej wykona Anna Celmer-Falkiewicz (sopran), a na organach zagra Adam Hrynkiewicz.

Koncert współfinansuje m. st. Warszawa, Dzielnica Śródmieście.

Wstęp wolny.

30 sierpnia 2014 - Dni Śródmieścia w Parku im. Marszałka E. Rydza-Śmigłego


W ostatnią sierpniową sobotę wzięliśmy udział w Dniach Śródmieścia 2014. Naczelną ideą wydarzenia, organizowanego wspólnie przez Dzielnicę Śródmieście i Dom Kultury Śródmieście, jest prezentacja działających na terenie dzielnicy instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych, aktywnych szczególnie w dziedzinie kultury lub reprezentujących społeczności lokalne.

Wszystkim słuchaczom dziękujemy za przybycie!

14 czerwca 2014 r, godz. 19.30 - Koncert na Ursynowie


W 2014 roku przypada 430. rocznica śmierci Jana Kochanowskiego, najwybitniejszego polskiego poety Renesansu, dlatego zapraszamy do ursynowskiego kościoła św Tomasza Apostoła przy ul. Dereniowej 12 na koncert pt. “Świadkowie Epoki. Jan Kochanowski - poezja i muzyka”. Oprócz poetyckich tekstów Jana Kochanowskiego można będzie posłuchać renesansowej muzyki chóralnej w wykonaniu chóru Ars Cantata pod dyrekcją Anny Celmer-Falkiewicz oraz utworów instrumentalnych, które na organach zaprezentuje Leszek Mateusz Gorecki. W programie: fragmenty tabulatury organowej Jana z Lublina, utwory Mikołaja Gomółki ze zbioru “Melodie na psałterz polski”, skomponowane do poetyckiego tłumaczenia psalmów biblijnych autorstwa Kochanowskiego, a także utwory Wacława z Szamotuł, kompozytora współczesnego poecie oraz europejska muzyka z epoki – kompozycje G.P. Palestriny i H. L. Hasslera. Koncert jest współfinansowany przez Dzielnicę Ursynów m. st. Warszawy.

WSTĘP WOLNY.

  • ...
  • ...
  • ...
  • ...
  • ...